in

Amerika’da Dil Öğrenmeye Ne Dersin?

Ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim almak isteyen birçok kişinin tercihi Amerika Dil Okulları olmaktadır. Yıllardır ana dili İngilizce olan bu ülkenin bünyesinde neredeyse her türlü ırktan kişiler mevcut olmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin iklimi sürekli değişkenlik gösterdiği için sizlere çoğunlukla şu havada olur diye bir şey söylememiz mümkün olmamaktadır. Doğu ve batı kıyısı bulunmakta olan bu ülkenin sıradağlar, okyanusların iç kısımları da iklime etki etmektedir. Kıyı haricinde ülkede karasal iklimin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Ülkeye gittiğinizde sizler de göreceksiniz ki ülke genelinde oldukça fazla çam ağaçları yer almaktadır.

Amerika’da dil eğitimi alırken oldukça fazla şeyi hayatınıza katabilecek ve hayatınızda köklü değişiklik yaşayabileceksiniz. Her bir dil okulunun kendine has eğitim sistemi ve günlük programı olmaktadır. Bu programlarda sizlerde katkıda bulunabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da çalışmalar yürütmeniz oldukça normal olabilmektedir. Amerika 50 eyaletten oluşması nedeniyle ve oldukça büyük bir alana yayılması nedeniyle sizin Amerika Dil Eğitimi konusunda da seçiminiz oldukça zor olacaktır. Çünkü bu kadar fazla şehir ve bu kadar fazla dil okulundan hangisini seçerseniz, hepsi de size farklı bir değer ve görüş kazandıracaktır. Ayrıca ülkede bulunan dil eğitim okulları incelendiğinde ofislerin ve okulların son teknoloji ile desteklenmiş olduğunu, verimliliğinin üst düzey olduğunu görebilmekteyiz. Birçok önemli kurumdan belge ve sertifika alan okulların EFEKTA gibi patentli öğretim tekniği ile dil eğitimi verdiğini de görebileceksiniz. Bu yöntemler sayesinde İngilizceyi daha hızlı ve garantili bir şekilde öğrenmeniz mümkün olabilmektedir. Amerika’da kısa süreli kalabileceğiniz gibi bir yıl gibi uzun bir süre de dil eğitimi almanız mümkün olabilmektedir.

Amerika gibi bir ülkede eğitim almanın fiyatları hakkında büyük fikirleriniz olabilir ancak ekonomi ile de yakından alakalı olan bu eğitim ücretlerinin fiyatları orta derecededir. Yani ortalama fiyat vermeden söyleyecek olursak ülkemizdeki özel üniversitelerin bir yıllık eğitim ücreti kadar para bile harcamadan uzun aylarca eğitim alabilir ve sorunsuz bir şekilde dilinizi geliştirebilirsiniz. Eğer Amerika’da yapmak istemiyorsanız eğitim için İngiltere dil okullarını da araştırmanızı tavsiye ederiz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

O Bir Efsane! İşte Ronaldinho’nun Attığı En Güzel Goller

3 Dakikada Amerika Tarihi Nasıl Anlatılır?