in

İngiltere’de Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Birleşik Krallık altında bulunan dört ülkeden birisi olan ve bu ülkelerin arasında en büyüğü olan İngiltere, Birleşik Krallığın merkezidir. Ülke genelinde İngilizce dili hakimdir.  Oldukça büyük ve gelişmiş olan ülke İskoçya, Galler ile de komşu olan bir ülkedir.  Avrupa kıtasına Manş Tüneli sayesinde bağlanmakta olan ülke yolları ile de meşhurdur. Trafiğin soldan aktığını da sizlere aktarmak isteriz. Oraya gitmeyi düşünen kişiler için şu bilgileri de söylemek de fayda vardır ki; ülkede kışlar yumuşak geçmekte yazlar ise tam aksine oldukça serin geçmektedir. Dil eğitimi almak isteyenlerin de tercih etmiş olduğu şehirlerden birisi olan Londra, ülkenin en büyük kentidir ve kültür mirası olarak da birçok mekan, bölge ve yer bu şehirde yer almaktadır. Turistlerin oldukça fazla ilgisini çekmekte olan şehirde turizm oldukça büyük bir etkiye sahip olmaktadır.

Yurtdışı yaz kampları fırsatlarını kaçırmak istemeyenlere İngiltere kaçınılmaz bir ülkedir. Anadili İngilizce olan vatandaşlar ile telaffuz kaliteniz son derece yüksek olacaktır.

Ülkenin Dini durumu hakkında bilgi verecek olursak karşımıza oldukça dağınık bir grafik çıktığını sizlere söyleyebiliriz. Ülke genelinde Katolik, Metodist, Hristyan ve Baptist mezheplerini görmek mümkün olabilmektedir. Bunlara ek olarak Müslüman, Musevi ve Budist dinlerine sahip olan oldukça geniş bir halk da ülke genelinde yerini almaktadır.

Asıl konumuz olan eğitime gelecek olduğumuzda ise ülke genelinde yaşayan her birey 16 yaşına kadar eğitim almak zorundadır. Her 100 kişiden 95’i devlet okullarında ücretsiz bir şekilde eğitim alabilmektedir. Ülke genelinde 40 bine yakın okul yer almaktadır. Sınıflar oldukça rahat ve öğretmen başına 20 öğrenci düştüğü için de eğitimler oldukça kaliteli bir şekilde sürdürülmektedir. Ülkede 90’dan fazla üniversite, 110’dan fazla yüksekokul ve 600’den fazla da kolej, sanat ve öğretmen okulları bulunmaktadır.

Ayrıca okullara bu yerli öğrenciler dışında dil eğitimi almak için gelen Londra yaz okulları gibi yerleri tercih eden kişiler de bulunmaktadır. İngiltere’de dil eğitimi, başarısını kanıtlamış ve yetiştirmiş olduğu öğrencileri her zaman önemli yerlere yerleştirmiştir. İngilizce dil başarısı konusunda yerini ilk sıralarda alan bu okullar birçok kişi tarafından başarılı bir şekilde tutulmuş ve övülmüştür.

Eğitimlerin süresini öğrenciler belirlemekte ve eğitimler ona göre planlanmaktadır. Eğitimin hepsi okul ortamında verilmemektedir. Öğrencilerin sosyalleşmesi ve ortamı tanıması da önerilmekte ve uygulatılmaktadır. Böylece kişi sokakta tanıştığı bir kişi ile de sorunsuz bir şekilde konuşmaya çalışmakta ve dili daha çabuk pratik bir şekilde hafızasına gönderebilmektedir. Bu şekilde öğrenilmekte olan diller her zaman daha faydalı ve başarılı olmaktadır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Osmanlı Döneminden Bir Cadı Hikayesi: Tırnova’da Türeyen Cadılar!

2017 Yılında Çıkacak Süper Oyunlar!