in

Kedilerimizin Rahat Bir Uyku Geçirmesinin Önemi

Kedilerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için iyi bir uyku düzenine ihtiyaçları vardır. Hayvanların doğasına baktığımız zaman onların sokaklarda ve ormanlarda yaşamış olmaları gerekir. Dolayısıyla açık havada ve doğada yaşayan hayvanlar üşürler. Kediler ise üşümeyi daha çok patilerinden ve karın bölgelerinden hissederler dolayısıyla buradan alınacak olan bir soğuk kedinin de aynı zamanda hasta olmasına neden olacaktır. Hayvanların özellikle kış mevsimlerinde hastalanmasının nedeni bundan kaynaklanır. Siz evinizde kedi besleyen biriyseniz o zaman kedi yatakları bu noktada sizin işinizi de kolaylaştıracaktır. Kediniz özellikle de yavru konumundaysa bu durumda uyku düzeni ve beslenmesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Yavru kedi mamaları özel olarak üretildiklerinden dolayı da kedinize iyi gelecek ve içeriğindeki vitamin ve minerallerle birlikte onun hasta olmamasını sağlayacaktır.

Kedi mamaları

Kedilerin ayaklarına baktığınızda patilerinde nasırlaşmaları görebilirsiniz. Bunun nedeni ise kedinin soğuktan korunabilme çabası olarak bilinir. Ancak kedi yatağında yatan kedilere baktığımızda onların ayaklarında nasırlaşmalar göremezsiniz. Dolayısıyla ev kedileri daha hassas ve narin olurlar. Onlar için dışarıda kalabilmek bir anlamda ölüm demek olacaktır. evcil hayvanlar doğuştan itibaren kendi doğasından ayrılmış olduğundan dolayı sokakta yalnız kaldığı zaman ne yapmaları, nerede yatmaları ve ne yemeleri gerektiğini bilemezler. Dolayısıyla sokaklar evcil hayvanlar için büyük bir tehlike oluştururlar.

Evinizde kedi besliyorsanız yukarıda belirtmiş olduğumuz durumları göz önünde bulundurmak ve kedinize ona göre hareket etmeniz gereklidir. Sizin ona vereceğiniz en ufak bir değer onun gözünde sizi vazgeçilmez yapacaktır. Kediler için nankör tanımlaması yapılmış olsa da aslında kedi ciddi anlamda sadık hayvanlardır. Siz kedinizi çok uzun mesafelere bırakmış olsanız bile o yıldızları takip ederek size yine ulaşmak isteyecektir. Kedilerin kullandığı yatakların malzemeleri elyaftandır. Çünkü aynı zamanda bu yatakların yıkanabilmesi gerekir. Elyaf kolay ısınan ve ısındığında da sıcak tutma özelliğine sahip bir malzemedir. Dolayısıyla kedi yatakları kışın kedinizi soğuktan koruyacaktır. Elyaf yataklar yalnızca sıcak değil aynı zamanda yumuşaktır. Bunun içinde kediniz için ciddi bir konfor sağlamış olacaktır. Kediniz için bir yatak almaya karar verdiğiniz anda bu türde bir malzeme olmasını tercih etmelisiniz. Bu sayede kedinizi hem soğuktan hem de hastalıklardan korumuş olursunuz. kedilerde insanlar gibi bakıma ve hijyenik ortamlara ihtiyaç duyarlar. Kedinizin yatağını zaman zaman yıkayarak onun yaşam alanını olabildiğince hijyenik bir hale dönüştürmelisiniz.

Kedilerin burun kokuları oldukça hassastır. Bunun içinde bir kedi yattığı yere kendi kokusunu bırakır. Siz yatağı yıkarken parfümlü deterjanlar kullanırsanız bu durumda kedinizin de kokusu yatağın üzerinden gideceğinden dolayı kediniz bu yatağa yatmak istemeyebilir. O yüzden yıkarken kokulu deterjanlar kullanmamaya gayret etmelisiniz. Kedi yataklarının mutlaka dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekir. Bu sayede daha da uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Amerika Dil Okulları Faydaları Nelerdir?