in ,

Kombi Gaz Kaçağını Anlarsanız Ne Yapmalısınız?

Arçelik markalı kombilerin gün geçtikçe kullanım sayısı artmakdadır. Biz de Bu konulara ışık tutmak için Pendik Arçelik Servisi ile sizin için bi görüşme yaptık ve çeşitli bilgiler aldık.  İnsanların evlerinde, işyerlerinde özellikle sonbahar ve  kış aylarında tükettikleri, doğalgaz sisteminin yönetimi olan kombi tesisatının çeşitli  riskler içerdiği bir gerçektir. İnsanları bu konuda bilgilendirmek bazı riskleri minimize edebilir. Yaşam alanlarında doğalgaz ve kombi kullanan insanlar ile ilgili kötü haberleri televizyon kanallarında ve gazetelerin 3. sayfalarında sık sık görebiliyoruz. Yaşam alanlarında hangi yakıtı kullanırsanız kullanın yaşam açısından mutlaka risk taşımaktadır. Bu risklerin en az olduğu sistem kombidir. Doğalgaz renve kokusu olmayan bir gaz çeşididir. Bu sebeple kombi gaz kaçaklarının fark edilebilmesi için bilim adamları uzun çalışmalar yapmışlar ve çareyi bu gazı kokulandırmakta bulmuşlardır. Bu koku sayesinde bu gazı teşhis edebilir ve bulunduğumuz yerde gaz kaçağı olup olmadığını daha net anlayabiliriz.

Eğer bulunduğunuz yerde kombi gaz kaçağı varsa hemen bulunulan ortamı havalandırmalı, camları, kapıları açıp, kesinlikle kıvılcım üretecek cisimlere dokunmamalısınız. Ayrıca hemen yetkili kurumlara haber vermelisiniz. Kombilerin değiştirilmesiyle birlikte, kombi ve bacasının uygun bir şekilde montaj yapılması gerekmektedir.  Düzgün takılmamış bacadan sızan atık gaz, zehirlenmelere sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca montajı yapanlar sıradan tesisatçı olmamalıdır. Kombi söküldüyse ve yerine yeni kombi takıldıysa İGDAŞ tarafından onaylı yetkili servisler kontrolleri yapmalıdır. Genelde bu tip zehirlenmelerin sebebi bacadan sızan gazdır. Bacanın üzerinde bir dirsek vardır. Dirseğin iyi bir şekilde birbirine geçirilmiş olması gerekir. Sağlam bir şekilde montajlandıktan sonra gaz kaçağının imkanı yoktur. Kombilerde yaşayacağınız sorunlarda Sultanbeyli Arçelik servisi ile irtibata geçmek koşuyluyla işlerinizi en hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Kombi gaz kaçağı, alarm cihazları vasıtasıyla;  gaz kaçağı olduğunda selonoid valfi vasıtasıyla gaz vanasını kendiliğinden kapayan otomatik çeşitleri olduğu gibi  sadece gaz kaçağı oluğunu belli eden çeşitleri de vardır. Alarm cihazlarında gaz kaçağı olduğu şu şekilde anlaşılır: Normalde yeşil olan ışık turuncuya geçer, gaz kaçağı artınca kırmızı ışık yanar ve aynı anda bir sesli alarm verir. Gaz alarm cihazları muhtemel gaz kaçağı olan ve çalışma ortamı kötü (tozlu nemli) yerlerde kullanılır, kullanıldığı yerlerde güvenliğinizi tam anlamıyla sağlar. Hiçbir şekilde ısı ve alevden, su, yağ gibi sıvı etkenlerden etkilenmez. Elektronik donanımı yanmaz alüminyum gövde içine yerleştirilerek sızdırmazlık sağlanmıştır, ayrıca gövde içindeki elektronik donanımda oluşabilecek her türlü elektrik kıvılcımlarının dış ortama yayılmaması için elektronik donanımı poliüretan madde ile doldurulmuştur.  Bütün bu bilgileri bize sağlayan Arçelik servisi çalışanlarına teşekkür ederiz. Eğer kendilerine ulaşmak isterseniz Kurtköy Arçelik servisi size http://www.eyetkiliservis.com/2016/12/kurtkoy-arcelik-servisi.html linkinden ulaşırsanız yardım edecektir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

El Bombasının İçinde Neler Vardır?

Kendisinden Küçük Bir Erkekle Beraber Olan Kadınların Bildiği 6 Şey