in

Sıradışı Digital’de Sosyal Medya Yönetimi Dönemi Başladı

Türkiye’de sosyal medya kullanımı gün geçtikçe artıyor. Geleneksel reklam platformlarında “hedef kitlesini” bulamayan markalar, sosyal medya danışmanlığı yada diğer adıyla sosyal medya hizmeti alarak hedefledikleri kitleye ulaşabilirken “up-date marka” imajını kolaylıkla edinebiliyorlar. Sosyal medya yönetimi ile ilgili en çok merak edilenler haberin detayında..

Kuşkusuz ki sosyal medyayı kullanmayan insan sayısı her geçen gün giderek azalıyor. Facebook, Twitter ve İnstagram başta olmak üzere tüm sosyal medya platformları, insanların en çok vakit geçirdiği yerlerden birisi. Dijital reklam stratejilerinin önemini kavrayan markalar dijital dünya’da tüketicileriyle etkileşime geçebilmek için kuşkusuz ki sosyal medya hizmeti almak durumunda. Zira; geçmiş senelerde “gelişi güzel yapılan sosyal medya paylaşımları” sebebiyle birçok marka “krizin eşiğine” geldi ve gerek imaj gerekse de satış kaybı yaşadılar. Sosyal medya yönetiminin ciddi bir iş olduğunu ve profesyonellik gerektiğini anlayan veya şahit olan firmalar ise sosyal medya danışmanlığı hizmeti alarak dijital reklam stratejilerine yön vermeye başladılar.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde sosyal medya danışmanlığı alan kurum yada kişiler, sosyal medya hesaplarının yönetimini profesyonellere bırakır. Kurumun yada kişinin reklam ve pazarlama stratejilerini benimseyerek belirli bir dijital reklam stratejisi oluşturan sosyal medya uzmanları, hedeflenen tüketicilere göre sosyal medya hesaplarını yönetirler. Ancak, genel olarak sosyal medya danışmanlığının ne olduğunu açıklamak gerekir ise; sosyal medya yönetimi hizmeti veren bir ajans tarafından kurum yada kişinin “ sosyal medya için içerik,  ziyaretçi, sosyal medya reklamları yönetiminin yapılması ve sonuçların düzenli bir şekilde raporlanmasıdır.

Sosyal Medya Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Markanız yada kendiniz için sosyal medya hizmeti almayı planlıyor iseniz kuşkusuz ki dikkat etmeniz gerekenler bulunuyor. Bunlardan ilki elbette ki sosyal medya hizmeti almayı planladığınız kurum yada kişinin referanslarıdır. Başarılı firmalara yada kişilere sosyal medya yönetimi hizmeti sunmuş olan bir sosyal medya danışmanlığı firması, size de aynı kalitede hizmet sunabilecektir. Sosyal medya hizmeti alırken bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise sosyal medya danışmanlığı hizmeti aldığınız firmada çalışan kişiler. Örneğin; sosyal medyada kullanılacak görselleriniz bir tasarımcı tarafından mı hazırlanacak yoksa “ücretsiz platformlardan mı temin edilecek?” İşte, tüm bu detaylara dikkat ederek sosyal medya hizmeti alırken doğru seçimi yapabilir ve kısa sürede siz de başarılı sosyal medya yönetimi olan firmalar listesine girebilirsiniz.

Sıradışı Digital’de Sosyal Medya Yönetimi Dönemi Başladı

Dijital reklam ajansı olarak sizlere hizmet veren Sıradışı Digital, sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı hizmetleriyle sizleri memnun etmek için sabırsızlanıyor. Siz de hemen Sıradışı Digital ile iletişime geçebilir ve sosyal medya planlamanızı hemen yapabilirsiniz!

Yazıyı okumak için tıklayın:
https://siradisidigital.com/blog/profesyonel-sosyal-medya-yonetimi-destegi-ile-fark-yaratin

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Whatsapp Durum Sözleri 2019 Komik

Black Mirror 5.Sezonu 3 Bölümle Geliyor