in ,

Angry Cute LOL Love OMG WTF

Uçaklarla İlgili Çoğu Kişinin Bilmediği En Can Alıcı 6 Sorunun Cevabı.

Kesinlikle uçaklara binmiş olan kişilerin bile bu soruların cevaplarını %50 oranında bilmediğini göreceksiniz. Başlıyoruz. İlk sorumuz;

Pilotlar uçuş esnasında uyurlar mı?

Pilotlar özellikle uzun uçuşlarda otomatik pilotun uçuşu devralmasıyla birlikte ufak kestirmeler yapabilirler. Yani bu uçağı boşladıkları anlamına gelmez iki pilotun olmasından dolayı sırayla kestirmeler yaparlar. Özellikle Avrupa’dan Amerika’ya yapılan uzun uçuşlarda pilotların kestirmelere ihtiyacı vardır. Bu şekilde dikkatlerini daha çok arttırırlar.

Gelelim ikinci soruya: Pilotlar suya mı daha rahat iniş yapar yoksa karaya mı?

Bu sorunun cevabı üstteki capsimizde verildiği için şuna açıklık getirmek istiyoruz. Suya iniş yapmak gerçekten kayalıklı bir dağa iniş yapmaktan farksızdır. Çünkü suyun uçağa uygulayacağı basınç ile uçak parçalabilir ve patlayabilir.

Uçakta doğan bebek dünya vatandaşı olur mu?

Evet bu sorunun cevabı gerçekten net. Uçakta doğan bebek global bir vatandaş olmuyor ama ilk indiği bölge eğer ülkenin kanunları uygunsa o ülkenin vatandaşlığını alıyor. Yani bu sorunun cevabı bölgeden bölgeye değişiyor ve tamamen o şansa kalıyor. Hatta uçakta doğarsa o uçak firması tüm hayatı boyunca ücretsiz uçma hakkı sağlıyor yalanıda halen sosyal medyada meşhur.

Uçağın tüm motorları durursa ne olur sorunsalı…

Şunu bilmelisiniz ki iki motorlu veya daha çok motorlu uçaklarda tüm kötü olasılıklar tek bir motora göre yapılır. Bu yüzden bir motorun bile bozulması milyonda neredeyse %0.1 iken ikinci motorun durması da imkansızdır. Neredeyse bunun tek bir örneği bile yoktur. Yüksek teknoloji sayesinde zaten tek bir motorun bile bozulması çok zor bir ihtimaldir. Ama bozulursa eğer ikinci motorla pilot yine iniş yapabiliyor bunun örnekleri mevcut.

Pilotlar yemek yer mi? (Ne kadar saçma soru)

Uzun uçuşlarda enerjilerini kaybeden pilotlar besin ihtiyacını tabikide karşılamak zorunda. Zaten uyuyabilen pilotlar yemek yemesin mi? 🙂

Gelelim en ateşli soruya: Uçağa hangisi daha çok zarar verir? A) Kuş B) Yıldırım C) Fırtına

Evet arkadaşlar, ufak bir beyin fırtınasından sonra çoğunuzun cevabı tabiki de yıldırım veya fırtına dedi. Ama cevap kuş. Çünkü yıldırım ve fırtınanın teknolojik aletler sayesinde önceden saptanabilmesi ve uçağın maddesinin bunlara karşı korunaklı olmasından dolayı tek uçağa zarar verici etken kuşlar kalıyor.

BONUS OLARAK: 

Uçak Yolculuğu ile İlgili Bilmeniz Gereken 14 Bilgi

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif.

Sizce 2017 Yılında Hangi Netflix Dizisi Mükemmeldi?